Startuje nová sezóna

Náročné přípravné období je za námi a je tu to, na co se všichni hráči těší celé léto. Pivo! To bude ale následovat až po prvním utkání nové sezóny. Sezóny, která se bude oproti té loňské lišit počtem účastníků. Nově bude HHL hrát 12 týmů, které se v základní části utkají systémem každý s každým, aby následně odehrály nadstavbovou část. Lovci vstupují do sezóny s jasným cílem – zvýšit limit vypitých piv a panáků. Zároveň by rádi získali o pár bodíků víc než loni.

První utkání Hunters odehrají v sobotu 19. září od 13:15 v pardubické enteria aréně proti Sukoradům. Soupeři se naši hráči pokusí vrátit porážku 3:10 z loňské sezóny. V domácím prostředí lovců platí vládní nařízení proti šíření koronaviru, tudíž musí všichni fanoušci dodržovat rozestupy a mít po celou dobu nasazenou roušku. Všechny fanoušky ale musíme uklidnit, u vstupu budou hostesky rozdávat brčka, takže svůj alkoholický nápoj bude moct každý fanoušek vesele konzumovat i s nasazenou rouškou. Doporučujeme však nepodcenit zásobu alkoholu, jinak se na zápas nebude dát koukat.

Samotným zápasem ovšem zahájení sezóny nekončí. Uskuteční se totiž autogramiáda vybraných hráčů, a to v domovském restauračním zařízení Pod Košem. Hráči se budou fanynkám podepisovat od 18:00, od fanoušků si nechají donést orosený chmelový mok či panáka zelené. Pokud chcete zvracet se svými oblíbenými hokejisty, určitě doražte!

Začala letní příprava

Sluníčko sice začalo pařit tak, že jedno pivo na žízeň už nestačí (jakoby někdy stačilo), ale ani to nezabránilo lovcům v zahájení přípravy na novou sezónu. Tu předchozí ukončila koronavirová krize. Hráči tedy dostali individuální plány, které museli do puntíku splnit. Nejednalo se o klasickou suchou přípravu, nýbrž o mokrou. Kondiční trenéři naordinovali hokejistům hektolitry piva. Kdo nesplnil denní dávku, doháněl resty o víkendech a dovolených.

Na začátku července se všichni lovci sešli k prvnímu společnému tréninku na ledě. Tomu předcházely fyzické a psychické testy. Kdo zhubl nebo nepůsobil opile, dostal s sebou na led zátěž podobnou té, se kterou trénuje Jaromír Jágr. V případě Hunters měla zátěž podobu placatice s kvalitním rumem za 70 korun, která musela být prázdná do čtvrt hodiny od vstupu na led.

Trenérský štáb se snaží, aby příprava byla co nejpestřejší. Proto lovci sehráli už dva přátelské zápasy proti týmu Angry Donkeys, v minulé sezóně druhému týmu celé soutěže. První utkání Hunters překvapivě vyhráli v poměru 8:7. Ve druhém už soupeř nechal C tým doma, přijel s B týmem a s našimi borci si poradil při skóre 4:2. Fanoušci, kteří by se chtěli zchladit, můžou přijít fandit na třetí klání ve středu 5.8. od 19:00 v malé hale pardubické arény.

Všichni členové Hunters dělají pro úspěch v příští sezóně maximum. Celé léto poctivě polykají tréninkové dávky ať jsou točené do půllitru, do třetinky nebo do panáka.

Hunters nejsou poslední!

V posledním utkání celé HHL se střetli lovci s týmem Kocourů. Že půjde o vyrovnaný souboj bylo jasné už při pohledu do tabulky o 7. až 11. místo, kde naši borci drželi náskok jednoho bodu na svého dnešního soupeře.

Začátek zápasu byl opatrný stejně tak, jako příchod na dlouhou akci, kdy na začátku nikdo nechce pít tvrdej. Do vedení se dostali Kocouři, kteří prostřelili vypůjčeného brankáře lovců. Ten se ovšem z obdržené branky ihned oklepal a za svá záda nepustil už žádný puk. A že šancí Kocouři neměli málo. Počet samostatných úniků byl stejný, jako plot na lístku při rozlučce lovců se sezónou. Hunters ovšem také proměnili svoji šanci a po pohledné kombinaci vyrovnali stav utkání. Remíza by lovcům stačila na udržení náskoku na Kocoury, ale nic to neměnilo na touze poslední mistrovské utkání vyhrát. Výhra v posledním zápase totiž chutná stejně, jako poslední pivo na vydařené zábavě. A stejně jako první pivo. A ty mezi prvním a posledním. Dlouho se nedařilo ani jednomu týmu změnit skóre, až v druhé polovině poslední třetiny se podruhé v zápase prosadili hráči Hunters. Výhru nakonec lovci pojistili třetím gólem a ze zimního stadionu v Novém Bydžově tak odjížděli se všemi body po výhře 3:1.

I přes hodně nezdarů v letošním ročníku se všichni hráči Hunters shodli na tom, že se těší na ten další, do kterého pořádně potrénují a budou doufat v lepší výsledek. Samozřejmě nejvíce se ale těší na rozlučku se sezónou, kde za to vezmou tak, jako ještě nikdy.

Konec základní části

S koncem kalendářního roku 2019 začali hráči Hunters během silvestrovských oslav zúročovat chlastací zkušenosti nabyté z celého roku. Zároveň skončila i základní část HHL. Hrálo se systémem každý s každým jednou. Na prvním místě se umístil jeden z nováčků soutěže – HK Boys. Naši lovci se i přes střízlivý (:-D) začátek vyhnuli poslednímu místu a jsou desátí se stejným bodovým ziskem jako devátí Hurikáni.

Další část soutěže je rozdělena na boj o 1. – 6. místo a pro Hunters zajímavější skupina o 7. – 11. místo. V té se mezi sebou utkají všechny zakládající týmy soutěže, a to Hunters, Kocouři, Dragouni a Predátoři doplněni o HC Hurikáni Enermo. Začíná se od nuly, takže skupinu bude určitě zajímavé sledovat.

První zápas sehrají lovci již zítra – v neděli 5.1. proti Dragounům, tedy proti jedinému týmu, který nebyl připravený na chlastací taktiku a který dokázali porazit.

První výhra v sezóně!

V dohrávce 7. kola zavítal do pardubické Enteria areny jeden z týmů „Original four“ – Dragouni. Fanoušci tak mohli sledovat souboj tradičních účastníků HHL. A že se bylo na co koukat.

Úvod zápasu byl ze strany Hunters opět tragický, z prvních 3 střel skórovali Dragouni dvakrát. Je to již taková tradice, že lovci se na začátku zápasu už/ještě vidí v hospodě a na hokej nemají pomyšlení. Postupem času ale se soupeřem srovnali krok a začali střílet góly. Po první siréně byl stav vyrovnaný 3:3.

Do druhé části lovci vlétli tak, jakoby byli opravdu hladoví po gólech a ne jenom žízniví. Soupeře přehrávali, měli hromadu šancí a postupně se dostali do vedení 6:3. O tolik branek hráči Hunters v žádném zápase ještě nevedli, bylo to pro ně nové stejně tak, jako když před ně někdo postaví nový neznámý drink – neví, co s tím. Proto pro jistotu dovolili soupeři snížit na 6:4.

V třetí třetině byl jasný cíl. Udržet a ideálně navýšit vedení a v klidu si dojít pro první výhru v této sezóně. Nebyl by to ale zápas lovců, kdyby šlo všechno podle plánu. Možná to bylo nervozitou, možná tím, že z vysportovaných těl lovců vyprchal veškerý alkohol. Dragouni totiž vyrovnali na 6:6. Tři minuty před koncem šli Hunters pro jistotu ještě do oslabení. To se ale ukázalo, jako geniální taktický tah. Při vlastním oslabení si totiž vypracovali více šancí, než za celou třetinu. Vedení na svou stranu ještě nevrátili, ale ve vyrovneném stavu hráčů přibližně 40 vteřin před koncem se to podařilo. Hubené vedení si lovci už zkušeně pohlídali a po zápase tak mohli slavit první výhru – 7:6!

Hunters mají první bod

V zápase proti hurikánům lovci poprvé představili novou sadu dresů. Jednak vypadají parádně a zároveň v nich lovci ještě neprohráli. Tuto sérii toužili samozřejmě prodloužit.

Dvě věci jsou v HHL jisté. Hunters mají rádi alkohol a v jejich zápasech padá hodně gólů. To se potvrdilo i v sobotním utkání. Rezervace v hospodě na pozápasovou oslavu byla provedena a utkání mohlo začít. Hosté do zápasu vstoupili jako pravý hurikán a po pár minutách lovci prohrávali 0:2. Do konce první třetiny ale dokázali se soupeřem srovnat tempo, a tak o přestávce svítilo na ukazateli skóre 1:3.

Do druhé třetiny jakoby nastoupil jiný tým, který hurikány dokázal přehrát. Během jednoho střídání dokázal vyrovnat a následně poprvé v zápase šel do vedení. Za stavu 4:3 se lovci začali těšit na zasloužený orosený chmelový nápoj. Zápas ale ještě nebyl u konce.

V poslední třetině hosté vyrovnali jak tempo, tak i skóre. Hrálo se na obě strany, ale k oslavám měli blíž lovci, kteří šli opět do vedení 5:4. V tu chvíli čas utíkal pomaleji, než když se čeká v hospodě na první pivo. V posledních minutách hurikáni dostali možnost hrát přesilovou hru. Výhodu hráčů v poli ještě zvýšili odvoláním brankáře. Domácí tlaku dlouho odolávali, ale 12 vteřin před koncem neuhlídali průnik hostů, kteří tak srovnali na konečných 5:5.

Po zápase byli hráči Hunters zklamaní, nicméně celkově byl zápas vyrovnaný a remíza je spravedlivá. Zároveň můžeme říci, že držíme neporazitelnost v bílých dresech. První bod v sezóně lovci vyrazili řádně oslavit tak, jak to umí jenom oni.

Lovci sahali po prvních bodech

V pátém kole se v Pardubicích utkali lovci s týmem Petrovic. Hunters šli do utkání s cílem vstřelit víc jak dva góly. V den zápasu nastala ovšem komplikace, kvůli svalové horečce z předzápasového tréninku (kocovina pozn. red.) se nemohl zúčastnit obávaný snajpr Tomáš Jadrníček.

Lovci zvolili v utkání odlišnou taktiku oproti předchozím zápasům. V nich se totiž rychle ujali vedení, ale stejně rychle ho ztratili a nakonec skončili bez bodu. Tuto strategii splnili hráči Hunters na 100% a v polovině zápasu prohrávali 0:5. To, co se stalo poté, fanoušci již dlouho neviděli. Lovci totiž začali střílet góly. Ne jenom jeden, ne dva, ale víc. V každé hospodě po celých Pardubicích se začaly třást půllitry a číšníci začali dostávat šimrání do konečků prstů. Po heroickém výkonu svítilo na ukazateli skóre 6:6. Kdo pravidelně sleduje výsledky Hunters, tak ví, že za předchozí čtyři zápasy vstřelili dohromady 5 branek.

Když dvě a půl minuty před koncem zápasu byl výsledek nerozhodný – 7:7, tak lovci začali cítit první bod v sezóně. Kustodi rychle běželi do šatny narazit oslavný soudek a vychladit láhev šampaňského. To se ale nelíbilo hráčům z Petrovic, kteří nakonec nedopustili překvapení, vsítili ještě dva góly a určili konečné skóre na 7:9.

Nutno dodat, že lovci sehráli patrně nejlepší zápas této sezóny. V příštím kole ho budou chtít potvrdit a získat tak první body do tabulky.

Třetí zápas bez výhry

Třetí zápas sezóny lovcům hrubě nevyšel. Jednalo se o jasně nejhorší výkon v tomto roce, možná i v historii klubu. Odpovídá tomu skóre 13:1 ve prospěch oslů. O průběhu zápasu je škoda psát, oslové byli jasně lepší, za lovce bylo všechno špatně. Pojďme si tedy projít některé zajímavé statistiky z dosavadního průběhu ligy:

Střelba

Lovci dokázali vsítit branku zatím v každém zápase! Bohužel pokaždé jenom jednu. Vévodí tak tabulce o nejméně vstřelených gólů!

Obdržené branky

Obranná práce má vzestupnou tendenci. Počet inkasovaných gólů totiž stále roste, konkrétně 7, 8 a 13. Pokud budou lovci pokračovat v nastaveném tempu, v 10. kole obdrží 33 branek.

Přesilové hry

Hunters zatím každý zápas inkasovali při vlastní přesilové hře. V prvním zápase hned dvakrát, následně jednou a nyní se zlepšili opět na dvě branky. Tolik gólů nedostali lovci ani při oslabení. Dobrá práce.

Vypitá piva

Tady lovci suveréně vedou tabulku střelců. S průměrem přes 5 piv za den na jednotlivce jsou daleko před ostatními týmy.

Hlavy lovců ovšem nejsou sklopené, to by se pivo špatně pilo. Soustředí se na příští zápas, který odehrají v sobotu od 16:15 ve velké hale v Pardubicích.

Derby pro Pantery

Historicky první pardubické derby lovci nezvládli. Před zaplněnou halou podlehli týmu Panthers jasně 1:8. Po úvodních dvou kolech jsou tak stále bez jediného bodu. Šanci změnit to mají hned příští týden, v neděli 6. října zajíždí do Nového Bydžova, kde se utkají s týmem Angry Donkeys.

Úvod zápasu byl ze strany hráčů Hunters poměrně dobrý. Hned druhou šanci využili a ujali se vedení. V tu chvíli hráči začali hledat skulinku v pravidlech a dožadovali se odpískání konce zápasu. Na rozdíl od hledání hospody s dobrým pivem byli v tomto případě neúspěšní. A jelikož se hráči nepoučili z minulého utkání, začalo se skóre obracet. Hráč panterů totiž předvedl faul, byl poslán na 2 minuty na trestnou lavici a lovci museli sehrát přesilovou hru. S cílem ubránit vedení ji sice rozehráli zdařile, ale kdo se pohybuje v tomto sportu ví, že to není jednoduché. Po necelé minutě tak Hunters inkasovali vyrovnávací gól, který je rozhodil stejně, jako když v restauračním zařízení dojde pivo. Konečné skóre tomu odpovídá.

Pro úplnost je třeba dodat, že panteři byli na zápas připraveni na 1000%. Podle dobře informovaného zdroje se zápasu obávali natolik, že před zápasem absolvovali 24 hodinovou poradu, rozbory elektronickou tužkou a spousty motivačních projevů, za které by se nestyděl ani Ivan Hlinka před 20 lety. Hobby hokejová liga je zkrátka náročná soutěž.

Tentokrát byli panteři uvedeni jako domácí tým, lovci se tak už těší na odvetu, kdy jim „doma“ porážku zkusí vrátit.

V sobotu je DERBY #1

Tuto sobotu se v Pardubicích uskuteční historicky první derby HHL. Utkají se totiž týmy HC Panthers a HC Hungry Hunters. Pro účastníky zápasu bude utkání pikantní zejména proto, že spousta hráču v minulé sezóně oblékala stejný dres.

Favoritem se zdají být hráči s kočičkou na dresu, kteří první utkání ovládli jasně 12:1. Lovci ale vědí, že derby je úplně nový zápas, který začíná od nuly. Z kabiny je mimo alkoholu cítit nadšení a touha derby vyhrát a získat tak první body do tabulky.

Podle dostupných informací se na utkání chystá velké množství fanoušků z obou táborů. Pokladny pardubické Enteria arény hlásí poslední desítky lístků, proto doporučujeme neváhat s jejich nákupem. Pro úplnost se sluší dodat, že zápas se odehraje v malé hale, protože velkou halu obsadí krasobruslařky. Proto je počet lístků omezen. Fajnšmekři možná dají přednost krasobruslení, protože co si budeme nalhávat, ty holky narozdíl od nás bruslit umí. Dokonce i pozadu. Přesto hráči Hunters doufají v silnou podporu fanklubu.

Kdo ovládne první derby?

Úvodní zápas se lovcům nepovedl

V sobotu 21.9. odehráli lovci první zápas nové sezóny proti týmu HK Boys. Vstoupili do něj s několika novými tvářemi. Nervozita na hráčích ale znát nebyla, připravovali se poctivě. Navíc je mohlo hřát vědomí, že se mezi tyče postaví týmová jednička Michal Bartl.

Začátek první třetiny připomínal scénu z hororového filmu „Pardubice – Karlovy Vary“. Po čtyřech minutách Hunters prohrávali už 3:0. To byl jasný signál, že někteří hráči podcenili večer před zápasem a místo toho, aby si dali pár kousků, tak zůstali doma a koukali se na televizi. Na střídačce si to hráči vyjasnili a změna byla hned patrná. Ne snad, že by lovci začali hrát lépe, ale Michalu Bartlovi začalo účinkovat pivo, které si dal před zápasem, a po měsíční pauze se rozchytal do úžasné formy. Pivo má totiž na Michala stejný účinek, jako špenát na Pepka námořníka. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo.

Ve druhé třetině si hráči Hunters chtěli udržet svoji hru. Odměnou jim byla vstřelená branka, o kterou se postaralo duo Ondřej Meduna – Petr Janoušek. Petr prostřelil jinak jistého brankáře Boys. Lovci měli i další šance, ale tváří v tvář gólmanovi selhali. V závěru třetiny se stalo to, čeho se naši borci obávali ze všeho nejvíce – přesilová hra. Kdo zná naše hráče, tak ví, že tato situace je bolístkou jejich hry. Soupeř své oslabení plně využil dvěma brankami.

Poslední část utkání se odehrávala ve stejném stylu s tím rozdílem, že se z Michala postupně vypařila plechovka Plzně a na střídačce neměl připravený rezervní rum. Boys vstřelili ještě dva góly a stanovili tak konečné skóre na 1:7. Nutno říct, že zaslouženě.

Hunters si z prohry ihned vzali ponaučení a na večer naplánovali posezení u piva. Chtějí se tak připravit na příští týden, kdy se v derby utkají s hráči HC Panthers. Držíme jim palce.

Známe termín prvního zápasu

Celou náročnou letní přípravu hráči Hunters vyhlíží začátek sezóny. Nyní už je znám termín prvního zápasu. Odehrajeme ho v sobotu 21.9. na zimním stadionu v Novém Bydžově proti nováčkovi soutěže – HK Boys. Další kola prozatím rozlosována nejsou, nicméně v kuloárech se spekuluje, že hned ve druhém kole o týden později fanoušci uvidí pardubické derby Hunters proti Panthers.

Michal Bartl vyráží jednat o novém angažmá

Hunters s napětím čekají, jak se vyvine situace kolem jejich brankářské jedničky Michala Bartla. Ten se totiž přibližně před 2 týdny vydal na cestu do Vladivostoku s cílem domluvit si vysněné angažmá v KHL. A jelikož se tam snaží dostat vlakem po transsibiřské magistrále, tak je ještě na cestě a stále není nic jasné. Podle ruských médií zároveň hrozí, že po spolehlivém brankáři zatouží i další účastník KHL z východu – Amur Chabarovsk.

Hlavní trenér Chabarovsku Alexander Gulyavtsev se vyjádřil k naplánované akci: „Slyšeli jsme, že Michal Bartl jede vyjednávat o kontraktu do Vladivostoku vlakem. Ten ale zastavuje i u nás v Chabarovsku. Taková šance se naskytne jednou za život, proto hnedka běžím do sámošky koupit karton vodek a jdu Michala vyhlížet na nádraží. Věřím, že vodkou Michala přesvědčím, aby minimálně tuto sezónu hrál na Amur.“

Odolá Michal chuti vodky a bude připraven k prvnímu zápasu za Hunters?

Michal se pobryndal vodkou a usnul ve stoje

Lukáš Kmoníček: Zapíjení je jako třífázový trénink

Narození potomka je vždy krásná věc. Naší redakci se podařilo zajistit exkluzivní rozhovor s novopečeným otcem Lukášem Kmoníčkem, který se uvolil na pár minut přibrzdit s chlastáním a poskytnout nám vyjádření k aktuálnímu dění. Podmínka pro rozhovor byla ovšem daná – musí probíhat u piva.

Luky, předem ti gratulujeme k narození syna, přejeme štěstí a zdraví. Rád bych se zeptal, jak probíhalo zapíjení?

Děkuji za gratulaci. Zapíjení probíhalo následovně: Místo nedělního tréninku na ledě jsem si dal trénink v bazénu, potom jsem si dal 5-6 flašek bílého rumu tady se spoluhráčem Martinem Francem, který také vynechal trénink při této zvláštní příležitosti. Byla to paráda, co vám budu povídat. Lepší, než práce s hokejkou.

K tomu mě napadá ještě jedna otázka. Chceš mi říct, že zapíjení probíhalo jenom jeden den?

Zapíjení bude probíhat na několik etap. Je to jako třífázový trénink. Příprava probíhala v neděli, v úterý byl hlavní zápas a v pátek bude takové dobruslení.

Zeptám se teď trochu obráceně. Jak probíhalo početí?

No…. K tomu vám nic moc nepovím, protože početí si moc nepamatuju, jelikož jsem byl s našim trenérem chvíli před početím. Dávali jsme si do nosu, standardně 10 piv, nějakou tu kořalku a pak nevím, co se dělo.

Jak vidíš budoucnost svého syna? Chceš, aby byl profesionální hokejista jako ty?

Tak určitě. Syn už nazul poprvé brusle a jezdil po porodním sále. Jelikož už má podepsanou smlouvu s Hungry Hunters, tak si myslím, že ho čeká zářná budoucnost.

Nevadí ti, že hraje lépe než ty?

No tak víte co, já už jsem v tom věku, kdy mi to je asi jedno. Hlavně, ať mu to jezdí a dává hodně gólů, střílí na tu správnou branku, nesestřeluje své spoluhráče a ať je prostě hvězda týmu.

Po všem tom zpíjení jsi připravený na nedělní trénink?

Tak určitě. Ono to zapíjení je svým způsobem taky trénink, je to až do úplného vyčerpání sil. Takže si myslím, že jsem výborně fyzicky připraven. Váha je standardní, takže není co řešit.

Blíží se nám začátek sezóny, máme asi měsíc do začátku. Jaké máš očekávání od sebe jako pořádný bek? Máš nějaký cíl v sezóně?

No tak určitě. Chci sestřelit co nejméně svých spoluhráčů. Potom se chci dostat do první obranné linie a držet – neudělat si žádné zranění a dohrát to se ctí.

Tato sezóna pro tebe bude v lize první. Kolik od sebe očekáváš kanadských bodů?

Kanadských bodů nevím, kanadských žertíků bude určitě více. Ale jelikož minulou sezónu jsem hrál v NHL a zapsal jsem 2 body, tak si myslím, že bude úspěch, když bude 5 bodů a více.

Nebyl to jenom jeden bod? To je jedno dítě.

No tak to dítě to byl velkej bod, to je alespoň 10 kanadských bodů, takže si myslím, že to nebude žádný problém.

Na tréninku jsme tě viděli, že nerad bruslíš pozadu. Máš někdy v plánu se naučit překládání pozadu? Nebo nemáš spíš v plánu jít do přípravky na bruslení se svým synem?

Tak určitě. Právě s Martinem jsme koukali na internetu, že je přípravné bruslení pro mladistvé. Tak jsme říkali, že se tam musíme přihlásit nejenom já, ale musíme se tam přihlásit celý mančaft, protože 90% našeho týmu neumí bruslit. Takže si myslím, že to uděláme jako hromadný týdenní kemp a vrhneme se do toho všichni společně za tým.

Luky poslední otázka – dáš si ještě pivo?

Ano dám si pivo. A ne jedno, dám si jich víc, abych byl připravený na další trénink a zápas.

Lukáš se chystá na kurz bruslení. Přidáš se taky?

Hungry Hunters se v neděli 25. 8. 2019 rozrostli o dalšího člena. Postaral se o to řízný bek Lukáš Kmoníček se svojí manželkou Adinou. Narodil se jim totiž syn Lukáš mladší. Stalo se tak v 9:10 v pardubické porodnici. Za celý tým Lukášovi i Adině GRATULUJEME a přejeme štěstí a hlavně zdraví.

Podle dobře informovaného zdroje mladý Lukášek už teď hraje hokej lépe než jeho otec. Jsme proto rádi, že se nám již pár hodin po porodu povedlo uzavřít dohodu o budoucí spolupráci. Liga bohužel neumožňuje nasadit takto mladé bruslaře.

Pro pořádek zbývá dodat, že táta Lukáš po narození syna neponechal nic náhodě a již 2 hodiny po porodu do sebe začal lít tvrdý alkohol zapíjený vychlazeným pivíčkem. Synátor bude tedy jedno z nejzdravějších dětí v republice. Lukáš byl samozřejmě omluven z tréninku, vybírá otcovskou dovolenou. Při otázce, zda se bude v zapíjení pokračovat i po tréninku (cca 19:15), odpovídá jednoznačně: „Hele, tady už nebude co řešit.“

Na zdraví malého Lukáška připíjí urostlý obránce Lukáš Kmoníček

Představujeme posilu – David Stehno

David přemýšlí, jak se obléká výstroj na hokej

Jednou z našich letošních posil je útočník David Stehno. Přichází z fotbalového klubu SK Dražkovice, kterému tímto děkujeme za korektní jednání při vyjednávání o přestupu. David podepsal prozatím roční smlouvu, ve které je ovšem zakomponovaná opce pro další spolupráci. Řekne si David svými výkony o prodloužení smlouvy? Nabízíme rohovor s vyhlášeným snajprem.

Davide, přicházíš do týmu HC Hungry Hunters, proto první otázka je jasná. Jaké máš rád pivo?

Děkuju za přivítání. Pivo mám rád Kozla 11 tankové nejlépe z Pod Koše, protože to mám nejblíž, ale nepohrdnu ani Plzní či pardubickým Vilémem.

Kolikpak těch piv vypiješ takhle na posezení?

Tak určitě v tomhletom nejsem úplně střelec, který by se hodil do Vašeho týmu, ale trénuju. Dám si svých 5 – 6 piv.

Přicházíš z fotbalového prostředí z týmu SK Dražkovice. Jak plánuješ v hokejových zápasech simulovat?

Děkuju za otázku. Ve fotbale nesimuluju (smích), takže tento řekněme nešvar si určitě nepřenesu na hokejové kolbiště. Jak fotbal, tak hokej jsou chlapská hra a pro simulování nemám pochopení.

Kdo a kdy tě naučil bruslit?

Tak to si úplně nepamatuju, řekl bych, že to byl můj otec někdy po revoluci.

Jednání s týmem HC Hungry Hunters a s tvým agentem probíhala poměrně dlouho. Jak jsi to prožíval a jaké máš pocity po podepsání smlouvy?

Musím říct, že ta jednání byla opravdu dlouhá. Upřímně měl jsem ještě nabídky ze zahraničí, pořád jsem do konce čekal na nabídku z NHL (náchodská hokejová liga, pozn. red.), která sice přišla, ale pod moje nároky, takže jsem byl rád, že Hunters vydrželi ve svém úsilí. A ty podmínky myslím, že jsou srovnatelné s týmem z NHL.

Přicházíš s pověstí velkého střelce. Nebojíš se přehnaných očekávání?

Na tuto úlohu jsem zvyklý z SK Dražkovice, kde na mě v podstatě spoluhráči spoléhají (loni nejlepší střelec – 11 gólů / 15 zápasů). Takže pod tlakem jsem zvyklý hrát, dokonce se mi pod tlakem hraje lépe.

Při fotbalových zápasech jsme tě viděli, že rád střílíš z půlky, budeš něco takového dělat i na hokeji?

Když se naskytne příležitost, tak určitě. Správný střelec střílí z každé pozice.

Na závěr poslední otázka. Dáš si ještě pivo?

Dám si pivo a rum.

První trénink

Přibližně 5 měsíců trvala letní přestávka, a tak je jasné, že se každý nemohl dočkat, až bude první led. Odpovídala tomu účast, sešlo se nás 19 + 2 brankáři. V malé hale byl příjemný chládek, takže jsme se perfektně zchladili. Na všech hráčích byla znát nervozita, dlouhá pauza a samozřejmě letní příprava.

„Zapomněl jsem si nabrousit brusle“ hlásí obránce Ondra Vilím.

„Včera byl ten sud výbornej“ doplňuje Joska Sýkora.

Příští týden znovu na ledě.

Začínáme trénovat

Pomalu se blíží začátek sezóny, a tak je potřeba oprášit výstroj a nabrousit brusle. Individuální letní příprava dala zabrat a všichni se už na led teší.

„Vypil jsem už tolik piv, že se nepřestávám potit. U ledu mi bude chladněji.“ říká jeden z alkoholiků Lukáš Kmoníček.

Nový web

Dnes byl spuštěn nový web týmu HC Hungry Hunters. Najdete zde informace především o týmu, ale také o soutěži – Hobby Hokejová Liga