Den: 1. 12. 2019

HC Hungry Hunters vs Dragouni

V dohrávce 7. kola zavítal do pardubické Enteria areny jeden z týmů „Original four“ – Dragouni. Fanoušci tak mohli sledovat souboj tradičních účastníků HHL. A že se bylo na co koukat.

Úvod zápasu byl ze strany Hunters opět tragický, z prvních 3 střel skórovali Dragouni dvakrát. Je to již taková tradice, že lovci se na začátku zápasu už/ještě vidí v hospodě a na hokej nemají pomyšlení. Postupem času ale se soupeřem srovnali krok a začali střílet góly. Po první siréně byl stav vyrovnaný 3:3.

Do druhé části lovci vlétli tak, jakoby byli opravdu hladoví po gólech a ne jenom žízniví. Soupeře přehrávali, měli hromadu šancí a postupně se dostali do vedení 6:3. O tolik branek hráči Hunters v žádném zápase ještě nevedli, bylo to pro ně nové stejně tak, jako když před ně někdo postaví nový neznámý drink – neví, co s tím. Proto pro jistotu dovolili soupeři snížit na 6:4.

V třetí třetině byl jasný cíl. Udržet a ideálně navýšit vedení a v klidu si dojít pro první výhru v této sezóně. Nebyl by to ale zápas lovců, kdyby šlo všechno podle plánu. Možná to bylo nervozitou, možná tím, že z vysportovaných těl lovců vyprchal veškerý alkohol. Dragouni totiž vyrovnali na 6:6. Tři minuty před koncem šli Hunters pro jistotu ještě do oslabení. To se ale ukázalo, jako geniální taktický tah. Při vlastním oslabení si totiž vypracovali více šancí, než za celou třetinu. Vedení na svou stranu ještě nevrátili, ale ve vyrovneném stavu hráčů přibližně 40 vteřin před koncem se to podařilo. Hubené vedení si lovci už zkušeně pohlídali a po zápase tak mohli slavit první výhru – 7:6!