Den: 28. 9. 2019

HC Panthers vs HC Hungry Hunters

Historicky první pardubické derby lovci nezvládli. Před zaplněnou halou podlehli týmu Panthers jasně 1:8. Po úvodních dvou kolech jsou tak stále bez jediného bodu. Šanci změnit to mají hned příští týden, v neděli 6. října zajíždí do Nového Bydžova, kde se utkají s týmem Angry Donkeys.

Úvod zápasu byl ze strany hráčů Hunters poměrně dobrý. Hned druhou šanci využili a ujali se vedení. V tu chvíli hráči začali hledat skulinku v pravidlech a dožadovali se odpískání konce zápasu. Na rozdíl od hledání hospody s dobrým pivem byli v tomto případě neúspěšní. A jelikož se hráči nepoučili z minulého utkání, začalo se skóre obracet. Hráč panterů totiž předvedl faul, byl poslán na 2 minuty na trestnou lavici a lovci museli sehrát přesilovou hru. S cílem ubránit vedení ji sice rozehráli zdařile, ale kdo se pohybuje v tomto sportu ví, že to není jednoduché. Po necelé minutě tak Hunters inkasovali vyrovnávací gól, který je rozhodil stejně, jako když v restauračním zařízení dojde pivo. Konečné skóre tomu odpovídá.

Pro úplnost je třeba dodat, že panteři byli na zápas připraveni na 1000%. Podle dobře informovaného zdroje se zápasu obávali natolik, že před zápasem absolvovali 24 hodinovou poradu, rozbory elektronickou tužkou a spousty motivačních projevů, za které by se nestyděl ani Ivan Hlinka před 20 lety. Hobby hokejová liga je zkrátka náročná soutěž.

Tentokrát byli panteři uvedeni jako domácí tým, lovci se tak už těší na odvetu, kdy jim „doma“ porážku zkusí vrátit.