Úvodní zápas se lovcům nepovedl

V sobotu 21.9. odehráli lovci první zápas nové sezóny proti týmu HK Boys. Vstoupili do něj s několika novými tvářemi. Nervozita na hráčích ale znát nebyla, připravovali se poctivě. Navíc je mohlo hřát vědomí, že se mezi tyče postaví týmová jednička Michal Bartl.

Začátek první třetiny připomínal scénu z hororového filmu „Pardubice – Karlovy Vary“. Po čtyřech minutách Hunters prohrávali už 3:0. To byl jasný signál, že někteří hráči podcenili večer před zápasem a místo toho, aby si dali pár kousků, tak zůstali doma a koukali se na televizi. Na střídačce si to hráči vyjasnili a změna byla hned patrná. Ne snad, že by lovci začali hrát lépe, ale Michalu Bartlovi začalo účinkovat pivo, které si dal před zápasem, a po měsíční pauze se rozchytal do úžasné formy. Pivo má totiž na Michala stejný účinek, jako špenát na Pepka námořníka. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo.

Ve druhé třetině si hráči Hunters chtěli udržet svoji hru. Odměnou jim byla vstřelená branka, o kterou se postaralo duo Ondřej Meduna – Petr Janoušek. Petr prostřelil jinak jistého brankáře Boys. Lovci měli i další šance, ale tváří v tvář gólmanovi selhali. V závěru třetiny se stalo to, čeho se naši borci obávali ze všeho nejvíce – přesilová hra. Kdo zná naše hráče, tak ví, že tato situace je bolístkou jejich hry. Soupeř své oslabení plně využil dvěma brankami.

Poslední část utkání se odehrávala ve stejném stylu s tím rozdílem, že se z Michala postupně vypařila plechovka Plzně a na střídačce neměl připravený rezervní rum. Boys vstřelili ještě dva góly a stanovili tak konečné skóre na 1:7. Nutno říct, že zaslouženě.

Hunters si z prohry ihned vzali ponaučení a na večer naplánovali posezení u piva. Chtějí se tak připravit na příští týden, kdy se v derby utkají s hráči HC Panthers. Držíme jim palce.