Lukáš Kmoníček: Zapíjení je jako třífázový trénink

Narození potomka je vždy krásná věc. Naší redakci se podařilo zajistit exkluzivní rozhovor s novopečeným otcem Lukášem Kmoníčkem, který se uvolil na pár minut přibrzdit s chlastáním a poskytnout nám vyjádření k aktuálnímu dění. Podmínka pro rozhovor byla ovšem daná – musí probíhat u piva.

Luky, předem ti gratulujeme k narození syna, přejeme štěstí a zdraví. Rád bych se zeptal, jak probíhalo zapíjení?

Děkuji za gratulaci. Zapíjení probíhalo následovně: Místo nedělního tréninku na ledě jsem si dal trénink v bazénu, potom jsem si dal 5-6 flašek bílého rumu tady se spoluhráčem Martinem Francem, který také vynechal trénink při této zvláštní příležitosti. Byla to paráda, co vám budu povídat. Lepší, než práce s hokejkou.

K tomu mě napadá ještě jedna otázka. Chceš mi říct, že zapíjení probíhalo jenom jeden den?

Zapíjení bude probíhat na několik etap. Je to jako třífázový trénink. Příprava probíhala v neděli, v úterý byl hlavní zápas a v pátek bude takové dobruslení.

Zeptám se teď trochu obráceně. Jak probíhalo početí?

No…. K tomu vám nic moc nepovím, protože početí si moc nepamatuju, jelikož jsem byl s našim trenérem chvíli před početím. Dávali jsme si do nosu, standardně 10 piv, nějakou tu kořalku a pak nevím, co se dělo.

Jak vidíš budoucnost svého syna? Chceš, aby byl profesionální hokejista jako ty?

Tak určitě. Syn už nazul poprvé brusle a jezdil po porodním sále. Jelikož už má podepsanou smlouvu s Hungry Hunters, tak si myslím, že ho čeká zářná budoucnost.

Nevadí ti, že hraje lépe než ty?

No tak víte co, já už jsem v tom věku, kdy mi to je asi jedno. Hlavně, ať mu to jezdí a dává hodně gólů, střílí na tu správnou branku, nesestřeluje své spoluhráče a ať je prostě hvězda týmu.

Po všem tom zpíjení jsi připravený na nedělní trénink?

Tak určitě. Ono to zapíjení je svým způsobem taky trénink, je to až do úplného vyčerpání sil. Takže si myslím, že jsem výborně fyzicky připraven. Váha je standardní, takže není co řešit.

Blíží se nám začátek sezóny, máme asi měsíc do začátku. Jaké máš očekávání od sebe jako pořádný bek? Máš nějaký cíl v sezóně?

No tak určitě. Chci sestřelit co nejméně svých spoluhráčů. Potom se chci dostat do první obranné linie a držet – neudělat si žádné zranění a dohrát to se ctí.

Tato sezóna pro tebe bude v lize první. Kolik od sebe očekáváš kanadských bodů?

Kanadských bodů nevím, kanadských žertíků bude určitě více. Ale jelikož minulou sezónu jsem hrál v NHL a zapsal jsem 2 body, tak si myslím, že bude úspěch, když bude 5 bodů a více.

Nebyl to jenom jeden bod? To je jedno dítě.

No tak to dítě to byl velkej bod, to je alespoň 10 kanadských bodů, takže si myslím, že to nebude žádný problém.

Na tréninku jsme tě viděli, že nerad bruslíš pozadu. Máš někdy v plánu se naučit překládání pozadu? Nebo nemáš spíš v plánu jít do přípravky na bruslení se svým synem?

Tak určitě. Právě s Martinem jsme koukali na internetu, že je přípravné bruslení pro mladistvé. Tak jsme říkali, že se tam musíme přihlásit nejenom já, ale musíme se tam přihlásit celý mančaft, protože 90% našeho týmu neumí bruslit. Takže si myslím, že to uděláme jako hromadný týdenní kemp a vrhneme se do toho všichni společně za tým.

Luky poslední otázka – dáš si ještě pivo?

Ano dám si pivo. A ne jedno, dám si jich víc, abych byl připravený na další trénink a zápas.

Lukáš se chystá na kurz bruslení. Přidáš se taky?

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *